Albania: 54 Festivali i Këngës (Final)

54 Festivali i Këngës: Final

VideoEnxhi Nasufi – Infinit135
VideoEneda Tarifa – Perallë135
VideoBesa Krasniqi – Liroje zemrën94
VideoRezarta Smaja & Klodian Kaçani - Dashuri në përjetësi90
VideoFlaka Krelani – Sje për mua89
VideoNilsa Hysi – Asaj86
VideoJozefina Simoni – Një det me ty80
VideoSigi Bastri – Engjëll i lirë75
VideoErga Halilaj – Monolog73
VideoTeuta Kurti – Në sytë e mi62
VideoLindi Islami – Për një mrekulli38
VideoDilan Reka – Buzëqesh35
VideoLujz Ejlli – Pa mbarim27
VideoAslaidin Zaimaj – Merrmë dhe sot23
VideoAdrian Lulgjuraj – Jeto dhe ëndërro19
VideoKozma Dushi – Një kafe14
VideoKristi Popa – Ajo çfarë ndjej10
VideoFlorent Abrashi –Të ndjek çdo hap6
AudioGenc Tukiçi – Sa të dashuroj5
VideoEgert Pano – Mos ik3
AudioEvans Rama – Flakë3
VideoRenis Gjoka – Ato qe s’ti them dotNumber of voters: 19

About Miguel Pons

Hi, I am Miguel from Castellón (Spain), Eurovision follower since I was a child; I became a huge fan when Serio Dalma represented Spain in Italy. I am the owner of the escspain.com web site and editor of the ESC+Plus.com Spanish version. Graphic design is my other favourite hobby so I develop my skills thorough video edition and graphics on both web-sites.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.